Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Psikoloji ile alakalı bi blog

Hakkımda

büşra

Merhaba ben Büşra Böyükgöz,

İstanbul Sabahattin Zaim üniversitesinde psikoloji 3. sınıf öğrencisiyim. Duygularımı, bildiklerimi konuşmaktansa kağıda dökmeyi daha çok becerebilen ve duygularını, bildiklerini aktaramayı çok seven birisi olarak yaklaşık 4 yıldır blog yazıyorum.

Blog yazmaya ilk olarak ablam ile beraber yürüttüğümüz Kız Kardeşler Arasında blogunda başladım.

SonrasındaSelf-Mirror adında endüstri psikolojisi üzerine bir dönem staj yaptım. Çok verim alamadığım için bu alana dair her an yeni bir çalışmayla dönebilirim. Bu sıralar klinik psikoloji üzerine staj kovalamakla beraber biraz daha blog yazılarına ağırlık vermek istiyorum. Yazmak her zaman benim yönüm bakalım psikoloji içinde de beni istediğim yollara götürecek mi merakla ilerliyorum.

Tüm bu yazma macerasının yanı sıra üniversiteye  girdiğimden beri psikoloji içindeki yolumu, yönümü arıyorum. Biliyorsunuz ki psikoloji çok geniş bir alan. Ben de bir dönem Kaçuv’da gönüllük yapıp sağlık psikolojisi alanında fikir sahibi olmaya çalıştım, Kaçuv’un sıcacık hissettirmesine rağmen sağlık psikolojisine uygun olmadığımı fark ettim.

Ablam ile Şubat 2017’de İbb Gençlik Meclisi ve İsmek’in ortaklaşa yürüttüğü ”Blog Web Sitesi Yapımı ve Bloggerlik” eğitimine katıldık. Bu eğitimde blogspotun alt yapısı ve blog yazıları hakkında temel bilgiler edindim.

Şimdilerde ise Adesea ve Digibus’un ortak projesi ”Blogger Akademi”den mezun olduk. Blogger Akademi de ise wordpress , içerik hazırlama ile ilgili bilgiler edindim.

Şimdilerde ise TPÖÇG de psikolojiye dair her ayın 3 üncü haftasında yayınlanan yazılar yazmaktayım. Orada ki yazılarımı okumak için. tık tık